Afbeelding

WIES en Hiigo live in het Openluchttheater Nijverdal

Algemeen

NIJVERDAL - Het Openluchttheater Nijverdal brengt op zaterdag 22 augustus twee concerten op één avond. Deze avond staat het Openluchttheater Nijverdal volledig in het teken van de nieuwste generatie Nederpop. WIES en Hiigo, door critici en festivalprogrammeurs gezien als de ‘next big things’ van de Nederlandse muziek, spelen allebei hun eigen show. Dit zijn bands die de Nederlandse festivalzomer domineren. En het publiek in Nijverdal kan ze allebei live zien op één avond.

WIES: rammelende elektronische Nederpop met power

WIES brak door met ‘Soms Is Het Te Laat’ (3FM Mega Hit) en won de Grote Prijs van Nederland. Ze speelden op Eurosonic Noorderslag, stonden in zalen als Paradiso en TivoliVredenburg en ontvingen een 3FM Talent Award van NPO 3FM. Hun mix van pop, elektronica en rock wordt vergeleken met een liefdesbaby van Ramses Shaffy & alt‑J, of Spinvis & The Black Keys. Met hun nieuwste album ‘AH!’ (2026) keren ze terug naar de rauwe rand waarmee ze begonnen: eerlijk, energiek en altijd raak. Live staat WIES bekend om hun intensiteit en dat past perfect bij een zomeravond in de sfeer van het Openluchttheater Nijverdal.

Hiigo: vaandeldrager van de moderne Nederpop 
Het Zwolse Hiigo brak in 2024 door met ‘Tankstation’ (Radio 2 TopSong) en groeide razendsnel door. Ze speelden voorprogramma’s van BLØF en Krezip, werden 3FM Serious Talent, deden grote festivaloptredens bij Concert at Sea, Dauwpop en Bevrijdingsfestival Overijssel en speelden een uitverkochte clubtour met als hoogtepunt een volle Pandorazaal in TivoliVredenburg. Hun debuutalbum ‘Leven In De Leegte’ bevestigde hun status: verhalende indiepop, herkenbaar, melodieus en met teksten die blijven hangen.

Kaarten reserveren
WIES en Hiigo beloven er een heerlijke zomeravond van te maken in het Openluchttheater Nijverdal. Kaarten zijn te reserveren via www.zinin.com, telefonisch via de reserveerlijn (0548) 624489 of aan de theaterkassa bij de Tourist Info in Nijverdal.